top of page

Робочі візи для українців у Чехію

Чехія -  країна у центрі Європи, яка добре підходить як для так і для роботи. Рівень життя в Чехії не поступається більшості країн ЄС, а ціни на продукти харчування, житло і одяг досить низькі. Крім того, середня зарплата в країні неухильно зростає, і в 2019 році вона склала близько 1000 євро. При цьому, кваліфіковані фахівці можуть розраховувати на зарплату в 1,5-2 рази вище.

НАШ КОНСУЛЬТАНТ ПОРАДИТЬ ВАМ НАЙБІЛЬШ ВИГІДНИЙ І ШВИДКИЙ СПОСІБ ОТРИМАННЯ ВІЗИ, ЩО ПІДХОДИТЬ САМЕ ДЛЯ ВАШОГО ВИПАДКУ. КОНСУЛЬТАЦІЯ БЕЗКОШТОВНА, МИ З РАДІСТЮ ВАМ ДОПОМОЖЕМО!

1. Види віз для роботи в Чехії.


1.1. Шенгенська віза для роботи в Чехії.

1.2. Трудова національна віза в Чехію.

2. Підстави для видачі віз.

2.1. Дозвіл на роботу.

2.2. Трудова карта.


2.3. Блакитна карта.

3. Етапи отримання робочої візи в Чехію.

3.1. Етап 1. Реєстрація.

3.2. Етап 2. Заповнення анкети.

3.3. Етап 3. Збір документів на робочу візу в Чехію.

3.4. Етап 4. Завершальний етап.

4. Скільки коштує робоча віза в Чехію.

5. Підводимо підсумки статті.

Види віз для роботи в Чехії

Існує 2 основних види віз, що дозволяють працевлаштуватися на території ЧР:

 - Шенгенська віза, яка використовується для короткострокового працевлаштування;


 - Національна робоча віза, яка передбачає більш тривалі трудові відносини.

Важливо:

Хоча угода про безвізе між Україною та країнами ЄС набула чинності ще в 2017 році, вона не дає права на в’їзд до Чехії з метою працевлаштування або отримання іншої прибутку (на відміну від Польщі).

Зупинимося докладніше на цих двох видах віз.

Шенгенська віза для роботи в Чехії

Шенгенську візу найчастіше відкривають для короткострокової (наприклад, сезонного) роботи. Її особливості:

- вона відкривається не більше, ніж на 90 днів (в 180-денному періоді);
- на момент відкриття вона повинна оформлятися відразу як робоча, а не туристична (в’їхавши по туристичній візі, не вдасться заробити);
- якщо ви вичерпали 90 днів перебування в Чехії, то наступні півроку ви не зможете в’їхати до країн ЄС ні за іншою шенгенською візою, ні по безвізу;
- видається, як в чеському консульстві або посольстві, так і у візовому центрі.

Трудова національна віза в Чехію

Чеську робочу візу зазвичай відкриваю для більш тривалого перебування в країні. Її особливості:

- вона відкривається на період від 3 місяців до 2 років;
- дає на право на перебування в ЧР на вест термін дії дозволу на роботу або його частина (це питання вирішується індивідуально);
- видається тільки в чеському консульстві або посольстві.

Підстави для видачі віз

Підставою для отримання робочої візи в Чехію для українців може служити дозвіл на роботу, трудова або блакитна карти.

Дозвіл на роботу

Щоб оформити дозвіл на роботу, роботодавець, перш за все, повинен зареєструвати вакансію на біржі зайнятості Чехії. При цьому перевага віддається місцевим претендентам. Якщо ж протягом від 30 до 90 днів (цей термін залежить від вакансії) серед чехів не знайдеться потрібний кандидат, роботодавець подає заяву до міністерства праці, яке і видає дозвіл на роботу.

При цьому для виконання висококваліфікованої роботи часто може знадобитися документальне підтвердження вашого професіоналізму. Це можуть бути дипломи, сертифікати та інші документи (наприклад, водійські права відповідної категорії).

Слід зазначити, що є ряд категорій, для яких не потрібен дозвіл на роботу.

Набагато спрощує оформлення робочої візи до Чехії спеціальний режим «Україна», який введений чеським урядом. Він полегшує роботодавцю процес отримання дозволу на роботу, якщо посада, на яку претендує людина, входить до постійно оновлюваного списку особливо дефіцитних професій.

Трудова карта

Цей документ призначений, перш за все, для громадян країн, що не входять до складу ЄС, які хочуть отримати роботу в Чехії.

Крім того, при отриманні трудової карти не враховується рівень кваліфікації. Обов’язкова умова для її отримання: посада, для якої вона відкривається, повинна бути вказана в Центральному реєстрі вакансій.

Блакитна карта

На відміну від трудової, блакитна карта видається тільки для висококваліфікованих співробітників, які претендують на вакансії, занесені в ЦРВ. Обов’язковою умовою є підтвердження того, що ваші знання, вміння і навички відповідають посаді, на яку ви працевлаштуватися.

Крім того, блакитна карта дає можливість на вільне пересування по країнам, що входять до складу ЄС в пошуках більш вигідної роботи.

Етапи отримання робочої візи в Чехію

Етап 1. Реєстрація

Згідно з даними статистика більше 90% українців працевлаштовуються в ЧР за допомогою режиму «Україна», який звільняє від необхідності реєстрації.


В інших випадках кандидати на працевлаштування повинні зареєструватися в львівському консульстві (для громадян України з будь-якого регіону).

Для цього достатньо надіслати лист електронною поштою на адресу zamkarta_lvov@mzv.cz. У самому листі необхідно вислати заяву на оформлення візи.

Важливо:

В темі листа повинен бути зазначений номер вашого закордонного паспорта і нічого більше.


Етап 2. Заповнення анкети

Цей документ дещо відрізняється залежно від видів віз. Тому з сайту МВС Чехії слід завантажити варіант анкети, відповідної саме вашого виду візи.

Заповнюється анкета чесько-англійською мовою.

Етап 3. Збір документів на робочу візу в Чехію

Перед зверненням безпосередньо до консульства / посольства / візового центру необхідно зібрати пакет документів. У нього входять:


- Завірені вашим підписом 2 екземпляри анкети.


- Закордонний паспорт (оригінал + 2 копії всіх заповнених сторінок).

Важливо:

Термін дії паспорта повинен закінчуватися не раніше 3-х місяців після завершення терміну візи.

- Дві кольорові фотографії розміром 3,5х4,5 см (на зворотному боці потрібно вказати ім’я та прізвище латинськими літерами).


- Якщо одружені, то потрібно свідоцтво про шлюб (оригінал + копія).


- Підстава для оформлення візи (трудовий договір або офіційний лист, написаний роботодавцем) (оригінал + копія).


- Дозвіл на роботу, трудова або блакитна карта (оригінал + копія).

Важливо:

Якщо ви потрапляєте до пільгової категорії осіб, яким не потрібен дозвіл на роботу для працевлаштування в Чехії, то необхідно надати відповідний документ, що підтверджує це.

- Страховий поліс від акредитованої в Чехії страхової компанії на весь час перебування (оригінал + копія). Сума, зазначена в ньому залежить від тривалості перебування в ЧР.


- Довідка про відсутність судимості (оригінал + копія). Зазвичай достатньо довідки, виданої на батьківщині. Але якщо ви перебували в іншій державі понад 6 місяців в період часу, взятий за останні півтора року, то відповідний документ потрібно надати і звідти (оригінал + копія).


- Документи, що підтверджують, що у вас заброньовано житло на час роботи в Чехії (договір оренди, лист власника квартири про винаймання житла, завірений нотаріально або зобов’язання роботодавця забезпечити вас житлом) (оригінал + копія).

Важливо:

Всі копії, що входять в пакет документів повинні бути перекладені на чеську мову і завірені нотаріально.

Етап 4. Завершальний етап (скільки робиться робоча віза в Чехію)

Оформлення робочої візи до Чехії починається з попередньої перевірки в диппредставництві пакету документів, який потім передається на розгляд до чеського міністерства внутрішніх справ. Вся ця процедура може затягнутися на 2-3 місяців, а іноді і більше (в залежності від завантаженості). У цей період вас можуть запросити до консульства для співбесіди і уточнення будь-якої інформації.

Після того, як за вашим клопотанням прийнято позитивне рішення, віза видається протягом 3-х днів.

Про рішення щодо вашої візи офіційні представники повідомляють вас за вказаними в анкеті контактам. Відстежити статус готовності візи ви також можете і он-лайн.

Завершальний і найприємніший етап – прийти до консульства / посольства / сервісного центру і забрати довгоочікувану візу.

Скільки коштує робоча віза в Чехію

Ціна оформлення робочої візи до Чехії залежить від виду візи, який ви збираєтеся отримати. При цьому слід ще враховувати додаткові витрати, які можуть виникнути в процесі збору необхідного пакету документів та оформлення візи.

Обов’язкові витрати, євро

- Консульський збір
- Національна робоча віза    100 *
- Шенгенська віза    35 (70 в разі термінового оформлення)
- Сервісний збір (для шенгенської візи)    12
- Супутні витрати
- Витрати по оформленню страховки   (залежно від терміну, на який відкривається віза)
-Фото    2 *

 

Додаткові послуги, які надають посольства

- Засвідчення підпису    10 *

- Засвідчення копії    12 *

- Засвідчення перекладу    12 *

- Додаткові необов’язкові послуги

- Послуги посередників    ~ 150

- Ксерокопія (за 1 аркуш)    0,1 *

- Заповнення анкети    3 *

- СМС про статус оформлення візи    1,5 *

* Курс євро по відношенню до чеської крони і української гривні вказано станом на 02.02.2020.

Важливо:

Всі оплати в посольстві здійснюються тільки в євро. Причому бажано мати суму без здачі, щоб потім не шукати, де можна розміняти гроші. Оплата в сервісних центрах здійснюється в національній валюті за актуальним на даний момент курсом.

Підводимо підсумки

Отже, якщо вас цікавить робота в Чехії, то ви, напевно, зрозуміли, що важливим кроком на шляху її отримання є відповідна віза. Знаючи, які основні документи слід зібрати і скільки часу займає саме оформлення, ви можете завчасно підготуватися. Також ви переконалися, що самостійне отримання цього документа допоможе вам заощадити кошти, які краще витратити на репетитора чеської мови. Адже знаючи мову, ви можете претендувати на більш кваліфіковану, а значить і більш високооплачувану вакансію.

 До вартості наших послуг по візовій підтримці належать:

- ​консультація;

- запис в консульство;

- заповнення анкети.

- страхівка.

bottom of page