top of page

Робота в Чехії лікарем

Визнання українського диплому лікаря в Чехії і подальше офіційне працевлаштування в Євросоюзі. 

Компанія Авентур надає послуги: 

  • Ми допомагаємо на всіх етапах процесу визнання диплому,

  • записуємо на курс чеської мови із вивченням медичної термінології,

  • допомагаємо із пошуком медичної практики

Ми надаємо всі необхідні консультації , а також допомагаємо при проходженні  апробації​.

Апробація - це процес отримання професійної кваліфікації для здійснення медичної діяльності. 

Виникли запитання?

Ми рекомендуємо почати підготовку для проходження апробації ще до приїзду в Чехію. А саме потрібно вивчити чеську мову та пройти процес нострифікації диплому.

Для нострифікації потрібно занести або  відправити необхідні документи в компанію Авентур, щоб ми могли якнайшвидше зайнятися їх підготовкою.  Відправити документи можна на електонну пошту reservation@aven-tour.net

Учасники програми

Учасниками програми Визнання диплома лікаря можуть бути: 

  • Випускники медичних ВНЗ України і колишніх країн СНД без проходження інтернатури в галузі медицини ( в такому випадку необхіно буде після закінчення етапу апробації пройти практику і здати атестаційні іспити- інтернатуру.

  • Випускники медичних ВНЗ України і колишніх країн СНД ,без проходження інтернатури по стоматології ( після закінчення етапу апробації лікар стоматолог може працювати на території Чехії без проходження атестаційних іспитів. 

Лікарі із досвідом роботи за різними спеціальностями при наявності диплому про вищу медичну  освіту отриману в Україні та колишніх країнах СНД ( при відсутності судимості)

Згідно із законодавством Чехії процес переатистації та інтеграції лікарів в чеську систему охорони здоров`я має кілька етапів:

Етап 1 Визнання документа про вищу освіту

Для визнання диплома медика в Чехії потрібно: 

  • Надати переклад диплому про вищу освіту на чеську мову,

  • подати заяву на нострифікацію диплома у вузі, який має акредитацію за відповідним фахом. 

Залиште нам онлайн запит і наш консультант із Вами звяжеться  

Етап 2 Апробація

Другим етапом є здача спеціального апробаціного іспиту при Міністерстві охорони здоровя Чехії.

Даний іспит організовується для 3х категорій фахівців:

  • загальна медицина 

  • стоматологія 

  • фармакологія

Заява на здачу іспиту подається кожного року до 15 березня або до 15 вересня. Перша частина іспиту відбувається приблизно з 15 квітня і з 15 жовтня до 15 листопада. 

Документи, які додаються до заяви на апробаційний іспит :

- завірена копія перекладу документу про отримання дозволу до виконання медичної діяльності (диплому про вищу освіту). Переклад має бути завірений чеським судовим перекладачем;
- нотаріально завірена копія нострифікації диплому;
- підтвердження від лікаря про стан здоров'я. Не старше за 3 місяці на момент подання заяви;
- довідка про несудимість. Не старше за 3 місяці на момент подання заяви;
- копія закордонного паспорта;
- нотаріально завірений документ про зміну прізвища (у разі, якщо таке мало місце);

копія свідоцтва про народження 
- оплата адміністративного збору 2000, - чеських крон

Апробацію проводить міністерство охорони здоровя два рази на рік - у червні та грудні. 

Після приїзду в Чехію лікар проходить пришвидшений курс чеської мови 440 годин. Мовні курси в Празі починаються у весесні або лютому в залежності від підгрупи. 

Після цього Ви займаєтеся на курсах організованих Факультетом охорони здоровя одного із чеських університетів. Курс проводять досвідчені професори і медики. Курс розрахований на 2 тижні занять по 6 годин на день. Вартість курсу входить у вартість програми. 

Іспит розділений на екзаменаційну частину і практику.

Після проходження навчального курсу здається перший іспит чеською мовою як перший етап апробації диплому. Якщо ви складете іспит то проходите на наступний етап. У разі нездачі одні\ї із двох частин тесту, Ви не зможете перейти до практики , поки повторно не здасте іспит через пів року. 

1. Письмовий іспит у вигляді тесту по цій сфері медицини. 

В рамках тесту проводиться перевірка професійних знань . Сам тест проводиться протягом 30 днів з моменту подачі документів. Прохідний бал 60% і більше правильних відповідей. Тест можна здавати російською мовою. 

Після здачі іспиту Ви отримаєте тимчасовий сертифікат про визнання кваліфікації лікаря на термін 6 місяців з дня проходження практики. 

2. Письмовий іспит у вигляді тесту по системі охорони здоровя Чехії .

Тест оцінює знання системи охорони здоровя і основ права у ставленні до надання медичної допомоги в Чехії. Тест можна здавати російською мовою. 

Після письмового іспиту Ви разом із роботодавцем, у якого будете проходити практику оформляєте дозвіл на роботу в Чехії . Процес триває близько 30 днів. Після отримання дозволу на роботу Ви подаєте заяву на зміну типу візи з навчальної на робочу. Після цього Ви можете почати проходити практику.

3. Практика 

Після здачі письмового іспиту лікар отримує тимчасовий дозвіл на працевлаштування в Чехії на позицію лікаря. З цим дозволом лікар повинен пройти 5-місячну практику в будь-якому медичному закладі під наглядом лікаря, який має право вести самостійну діяльність в Чехії. Практика зазвичай оплачується ( 4000-15000 чеських крон на місяць)

Іспит приймає комісія з фахівців з усіх предметів, які приймаються на іспиті. Кожна частина здається окремому фахівцеві. 

 

Після здачі останнього іспиту видається сертифікат про визнання професійної кваліфікації лікаря в Чехії. Власник цього сертифікату прирівнюється до випускника медичного чеського вузу.  Стоматолог, який отримає даний сертифікат має право на самостійну роботу за фахом. 

Для лікарів загальної медицини, які не проходили інтернатуру в своїй країні, даний етап є останнім. З моменту отримання сертифікату його власники можуть влаштовуватися на роботу в чеські медичні установи з метою спеціалізації на конкретну спеціальність і підготовці до атестаційних іспитів по ній. Лікарі, які повністю або частково пройшли інтернатуру в своїй країні переходять до наступного етапу- визнання практики

Етап 3 Визнання практики 

Власник сертифікату про визнання професійної кваліфікації лікаря в Чехії має право подати заяву на визнання професійної практики ( інтернатури) в Чехії   Міністерством охорони здоровя Чехії.

Підтвердженям про проходження практики є підтвердження від головного лікаря медичного закладу, де мала місце практика. Дані підтвердження повинні бути перекладені на чеську мову чеським судовим перекладачем.  У разі якщо практика буде визнана частково потрібно буде її доповнити в спеціалізованих медичних закладах. Визнанням практики повністю завершується процес визання кваліфікації іноземного лікаря в Чехії. 

Лікарі загальної практики : http://www.lkcr.cz/vstup - do - clk - 347.html

Стоматологи: http://www.dent.cz/detail - text.php?id strana=1&id _ text=366

Фармацевти: http://www.lekarnici.cz/O - CLnK/Prihlaska - za - clena.aspx

bottom of page